www.asp.krakow.pl
A A A K
BIP strona główna

Instrukcja korzystania z BIP

Strona podmiotowa BIPAkademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie tworzona jest zgodnie z następującymi aktami prawnymi:

  • Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej,
  • Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej.

Poruszanie się po stronie podmiotowej BIP ASP umożliwia menu przedmiotowe umieszczone po lewej stronie ekranu. Podzielone jest ono na grupy tematyczne. W każdej
z grup znajdują się odnośniki do poszczególnych działów. Po kliknięciu na odnośnik z nazwą działu, rozwija się lista artykułów.

Powrót do strony głównej BIP ASP możliwy jest poprzez kliknięcie na znajdujący się w najwyższej części ekranu pasek graficzny z ikoną BIP i napisem "Biuletyn Informacji Publicznej" lub zakładkę w menu podmiotowym "Strona główna".

Do szybszego wyszukania żądanej informacji służy pole wyszukiwania umieszczone po prawej stronie w menu głównym w górnej części strony. W pole to należy wpisać słowo (lub słowa) kluczowe, a następnie kliknąć przycisk >> oznaczający "Szukaj". Po wykonaniu tej operacji wyświetlona zostanie lista artykułów spełniających zadane kryterium wyszukiwania.

Po prawej stronie w górnej części znajduje się odnośnik do głównej strony serwisu internetowego Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Strony Biuletynu wyposażone są w rejestr zmian, który automatycznie zapisuje informacje
o zmianach w treści poszczególnych artykułów. Lista zmian dostępna jest po kliknięciu w odnośnik "rejestr stron usuniętych" oraz na każdej wyświetlanej stronie na dole gdzie widnieje odnośnik "wersje archiwalne strony". W menu podmiotowym rownież znaleźć można informacje dotyczące statystyk odwiedzin stron BIP ASP oraz informacje dotyczące kontaktu z redaktorami BIP ASP.

W Biuletynie oprócz treści bezpośrednio podanych na stronie, znajdują się również informacje dołączone w postaci plików do pobrania, do których można dotrzeć za pomocą linków. Pliki te zazwyczaj są publikowane w formacie PDF (Portable Document Format) i odczytywane za pomocą ogólnodostępnego programu Adobe Reader. Opublikował: Magdalena Litewka
Publikacja dnia: 16.09.2011
Podpisał: Magdalena Litewka
Dokument z dnia: 19.04.2011
Dokument oglądany razy: 7 818